MİTRUST - İnşaat Sektöründe Göçmen İstihdamini Teşvik Etmek

Proje numarası : 2021-1-DE02-KA220-VET-000035643

ANKEY Consulting, 1 Kasım 2021'den bu yana Yunanistan, Kıbrıs ve Almanya'dan ortaklarla işbirliği içinde MiTrust Avrupa projesinin ortaklarından biridir.

Projenin amacı, inşaat sektöründe çalışan veya çalışmak isteyen göçmenlerin gerekli dil becerilerini, sosyal becerileri ve şantiyede uygun davranışları edinmelerini destekleyen yenilikçi bir dijital araç geliştirmek ve sağlamaktır. Göçmenlerin acil ihtiyaçlarının karşılanması, Avrupa Birliği'ndeki inşaat sektöründeki işverenlerin yanı sıra mesleki eğitim ve öğretimdeki öğretmenler ve eğitmenler için de büyük bir zorluktur. Projenin hedef grupları arasında özellikle göçmenler, öğretmenler ve eğitmenler, mesleki eğitim sağlayıcıları, inşaat firmaları ve müteahhitler yer almaktadır.

Proje, bir AB ülkesine taşınmak ve sosyal dışlanma ve marjinalleşme ile karşılaşmadan inşaat işgücü piyasasına girmek isteyen göçmenler için iş olanaklarını iyileştiren açık ve uzaktan öğrenme fırsatlarına odaklanmaktadır.

Proje, KA2 - Mesleki Eğitim ve Öğretimde İşbirliği Ortaklıkları ve KA220 Teklif Çağrısı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilmekte ve 1/11/21 - 31/10/23 tarihleri arasında yürütülmektedir.

Proje süresi: 11/01/2021-11/01/2023

Daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: www.migranttrust.com

E-posta: migrantstrust@gmail.com Sosyal Medya @migrantstrust